O kousek blíž  D U Š I

Ojedinělá talk show se zaměřením na duševní zdraví. Setkání, díky kterému si budete o kousek blíž nejen samy k sobě, ale i jedna k druhé.

Tentokrát s podtitulem: Jak se podpořit v genderově nevyváženém světě. S Šárkou Homfray a Eliškou Remešovou si popovídáme třeba o tom, jak si můžeme vzájemně pomáhat nejen v pracovním prostředí, jak ve vztahu otevřít téma neviditelné práce, jak si víc věřit a přitom se zbavit přesvědčení, že všechno musíme zvládnout samy nebo co konkrétního můžeme v rámci běžného dne dělat proto, aby se svět, který je tvořen muži pro muže, postupně transformoval na místo, kde je dobře úplně všem.

 

hledáčkem Lucie Fenclové

DO DIÁŘE: neděle, 22 / 10 / 2023, od 13 hod
ČASOVĚ: zahájení v 13:00, talk show od 14:00, workshop od 16:30, ukončení v 18:00
DO NAVIGACE: Atrium na Žižkově, Praha

 

NA CO SE TĚŠÍTE?
Na bezpečný prostor, kde můžete být samy sebou, kde vás nikdo nesoudí, nehodnotí, neskenuje pohledem. Na příjemné odpoledne, které je rozdělené do několika částí:

13:00 – 14:00 | přivítání
V první části se můžete v klidu rozkoukat, s kýmkoliv se pozdravit nebo si dát něco dobrého k jídlu či pití v přilehlé kavárně. Dveře do sálu, kde talk show probíhá, se otevírají v 13:30.

14:00 – 15:30 | talk show
V této části Kristýna Klímová vyzpovídá dvě ženy, Šárku Homfray a Elišku Remešovou, které mají k tématu velmi blízko a které se podělí o svůj příběh, odborné vhledy, praktické tipy i zkušenosti. Následně na blok, ve kterém se můžete na cokoliv zeptat, cokoliv s námi sdílet.

15:30 – 16:30 | neformální zábava a pop-up
V části třetí na neformální zábavu, kdy můžete jen tak posedět v příjemné společnosti, kohokoliv odchytnout, seznámit se nebo si třeba pořídit něco pěkného na pop-upu lokálních tvůrčích žen.

16:30 – 18:00 | sebepoznávací workshop (kapacita 20 žen)
V poslední části na prostor ke sdílení osobních zkušeností i postřehů a současně se v tématu posílit skrze jemný sebepoznávací workshop se zajímavými aktivitami, které jsou kombinací evidence based přístupu a někdy i malou kapkou čarování.

O ČEM SI BUDEME POVÍDAT?

Skutečné genderové rovnosti brání hluboce zakořeněné systémové překážky a stereotypy. Co můžeme dělat v rámci běžného dne proto, aby se náš svět, který je tvořen muži pro muže, postupně transformoval na místo, kde je dobře úplně všem? Popovídáme si třeba o tom, jak si můžeme vzájemně pomáhat nejen v pracovním prostředí, jak ve vztahu otevřít téma neviditelné práce nebo jak si víc věřit, přitom se zbavit přesvědčení, že všechno musíme zvládnout samy.

 

ŠÁRKA HOMFRAY
S odborovou právničkou, publicistkou a autorkou knihy „Proč jsme tak naštvané?“ se zaměříme na to, jak můžeme kolektivně usilovat o změnu. Jak třeba svůj úspěch využít k tomu, abychom otevřely dveře těm, které jdou za námi, jak se zorientovat v našich životních rolích, kterých plníme až příliš mnoho nebo jakým způsobem přistoupit k výchově své dcery i syna.

Šárka, kterou můžete sledovat na twitteru @sarka.homfray, se profesně věnuje pracovnímu a služebnímu právu, zabývá se nerovným zacházením a diskriminací, genderovými aspekty práva a světa práce. Orientuje se i na budoucnost trhu práce a pracovních oborů a jejich proměny, zejména ve spojení s digitalizací a kybernetickou bezpečností. Zajímá se o stereotypy a generalizace a jejich vliv na náš každodenní život.

 

ELIŠKA REMEŠOVÁ
S psycholožkou, psychoterapeutkou a lektorkou se zájmem o psychologii lásky a moderní podobu partnerských vztahů si popovídáme o tom, co všechno se děje v našem nitru, když si genderovou nerovnost ve svém životě uvědomujeme a chceme s tím něco dělat. Všechny ty každodenní více či méně zjevné projevy různých nerovností umějí být totiž neskutečně frustrující. Současně s ní otevřeme i téma mentální zátěže, sebevědomí i jak můžeme komunikovat své potřeby, abychom byly v dlouhodobém horizontu mnohem spokojenější.

Ve své soukromé psychoterapeutické praxi se eliskaremesova.cz orientuje na partnery, kteří se chtějí mít spolu lépe. Přes čtrnáct let přednáší, facilituje a vede workshopy ve firmách i neziskových organizacích. Je lektorkou aplikované improvizace, v roce 2021 spoluvydala terapeutický deník pro ženy Duše na místě a vzdělává širokou veřejnost o tom, že #laskajedovednost.

hledáčkem Lucie Fenclové

C E N A

650 Kč (talk show + neformální zábava + pop-up)
950 Kč (talk show + neformální zábava + pop-up + sebepoznávací workshop)

V CENĚ: komunita, která je tak akorát, a proto se v ní neztratíte, exkluzivní rozhovor, který dává, který sbližuje, možnost se ptát, možnost si povídat, čas pro sebe a hodnotově blízké duše, prostředí s úžasnou atmosférou, vstup na pop-up tvůrčích žen + sebepoznávací workshop

Co se o talk show říká

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Možná máte na jazyku

Bude na místě občerstvení?

Po celou dobu akce je vám k dispozici skvělá kavárna Kafe Atrium, kde si můžete zakoupit cokoliv, na co budete mít chuť.

Jsou prostory v Atrium na Žižkově bezbariérové?

Ano. Prostory jsou plně bezbariérové. Parkování s kočárkem je bezproblémové.

Můžu s sebou vzít děťátko?

Ano, u nás jste spolu vřele vítáni. Během procesu zakupování vstupenky nám dejte ve formuláři vědět, co můžeme z naší strany udělat proto, abyste se u nás společně cítili co nejpříjemněji.

Můžu s sebou vzít čtyřnohého mazlíčka?

Poslušní čtyřnozí kámoši jsou v Atrium na Žižkově vítáni v kavárně a okolí zahrady, do sálu, kde bude probíhat talk show, přístup bohužel nemají.

Je akce přístupná mužům?

Všem zamilovaným a podporujícím partnerům, kteří plují na stejné vlně, jsou naše dveře dokořán.

Něco, o čem bych měla vědět?

Z celého večera bude pořízen audio a video záznam pro marketingové účely.

Jak si můžu koupit vstupenku?

Prodej probíhá pouze online, na uvedených odkazech nebo v záložce VSTUPENKY. Platit můžete platební kartou, zrychleným nebo klasickým bankovním převodem.

V jakém formátu mi vstupenka dorazí?

Po zaplacení objednávky vám do mailu dorazí elektronická vstupenka, kterou se prosím prostřednictvím svého telefonu prokažte u vstupu do Atria.

Vystavíte mi fakturu?

Ano, po zaplacení objednávky vám automaticky dorazí i faktura.

Co když platba nestihne dorazit?

Žádný strach, to klapne! V případě, že se hlásíte na poslední chvíli, zaplaťte objednávku platební kartou nebo online bankovním převodem. Jakmile se platba zprocesuje, vstupenku máte k dispozici.

Můžu program zakoupit jako dárek?

No jasně! Radost se tím násobí. Stačí si zakoupit tolik vstupenek, kolik chcete mít podarovaných kamarádek.

Co když mi do toho něco vleze?

I to se může stát, nicméně pokud nedošlo ke změnám na straně organizátora, vstupenky vrátit bohužel nelze.

Máte jakoukoliv další otázku?

Napište mi. Probereme to

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

pošlete to dál