KAROLÍNA KVÁŠ

tvůrkyně, tarotová rebelka a autorka podcastu KECÁNÍ BEZ VZDĚLÁNÍ

S Karolínou Kváš

tvůrkyní, tarotovou rebelkou a autorkou podcastu Kecání bez vzdělání, si povídám třeba o tom, jak si nechává rozbourávat hlavu a jak si ji nedávno dobrovolně oholila na ježka, o nestrukturovaném životě s dítětem, tabletu, mateřských pocitech viny i touze po dobrodružství, nebo i tom, jak dává svým neúspěchům smysl a jak postupně upouští od toho, všem se zalíbit.

“Vždycky se mi sevře celý tělo a je to pro mě strašná frustrace, že nemůžu energii, která je ve mně už za těch dva a půl roku na tý mateřský úplně nabudovaná jako v papiňáku, že jí nemůžu dát pořádně průchod.”

Já vim, že musim si ten čas hledat, jinak to prostě nedopadne dobře, ale i přesto tam mám hrozně často různý mateřský pocity viny.

Ježiš, a to bych neměla, a vždyť už jsem měla to hlídání x hodin tejdně, to by mi přece mělo stačit a jak to, že mi to nestačí.

Nebo třeba zjišťuju, že paradoxně, někdy čím víc toho času na sebe mám, tím hůř se mi pak vrací zpátky do tý reality, protože ochutnám tu svobodu.

To jediné, nad čím máš kontrolu, je přítomnost a taky tvoje vlastní věci.

Je to zvláštní pocit svobody, protože se odpoutáš jednak od svejch strachů, jak budeš vypadat a co to s tebou udělá, pak odhazuješ stereotypy, že ženská má mít dlouhý vlasy, protože jinak si lesba nebo si divná nebo já nevim co ještě, a pak je to i fyzicky osvobozující, protože máš tu hlavu lehčí a všechno na ní cítíš. Najednou je to všechno citlivější.

 

Povězte jí něco hezkého!

KAROLÍNA na ig | na webu
nazpátek

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

pošlete to dál