ANDREA TACHEZY

výtvarnice a ilustrátorka

S Andreou Tachezy

výtvarnicí, ilustrátorkou a designérkou nápaditých produktů pro děti i dospělé, si povídám třeba o tom, jak nechce nudit samu sebe, proč jí rok dva tisíce osmnáct pracovně vypadl a jak našla záchranou kotvu, a i o tom, že ty správné věci chodí ve správné chvíli a člověk dostane to, co pustí.

“Vždycky ty správné věci přijdou ve správné chvíli a člověk se asi nemá snažit to lámat přes koleno nebo to příliš plánovat. Tak čekám, co přijde a ono to funguje.“

Takovou psychickou nepohodu
jsem ještě nezažila.

Vždycky jsem si myslela, že mě práce vytáhne z trablů a tak. Teď se mi poprvé v životě stalo to, že jsem nemohla kreslit. Ale vůbec.

V podstatě mi rok 2018 pracovně zcela vypadl. Měla jsem pocit, když jsem si sedla ke stolu, že jsem analfabet. Ruka mi vůbec nefungovala. Spojení hlava, ruka, to najednou prostě nebylo a já jsem si říkala: tak ke všemu, co se mi teď děje, ještě přijdu o to, co dělám nejradši.

Když si k práci sednu a nejde to, už se nesnažím to lámat přes koleno.

Opičky jsou hrozně příjemný. Vždycky, když je mám v ruce, tak se mi je vůbec nechce prodávat. A přijde mi, že jsou docela vtipný, jak mají dlouhé končetiny. Jako já.

 

Povězte jí něco hezkého!

ANDREA na webu | na eshopu | na fb | na ig
nazpátek

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

pošlete to dál