ANDREA VYTLAČILOVÁ

výtvarnice, oděvní a textilní návrhářka

S Andreou Vytlačilovou

výtvarnicí a oděvní a textilní návrhářkou, si povídám třeba o tom, jak je ráda, když věci trvaj, proč je věčnej plánovač a potřebuje vidět všechno před sebou, o nekonečných slovech, nedosažitelných ale důležitých snech i absurditě módních přehlídek, nebo i o tom, jak už neutíká před úzkostmi, jak se vzdálila od toho být opatrná a odpověď „no, hezký“ jí už jen tak nestačí.

„Jsem věčnej plánovač. Potřebuju mít všechno trošku nalajnovaný, mít aspoň trošičku strukturu v tý nestruktuře, ve který se pohybuju.“

Potřebuju to vidět před sebou.

A nejen i vizuálně. Samozřejmě, kolem sebe mám obrázky, fotky, různý věci, se kterýma nějakým způsobem pracuju, nebo mě inspirujou, nebo jsou pro mě důležitý, nebo mě třeba naopak štvou, tak si je na sebe tak jako nastavim.

Potřebuju vidět i ty slova a termíny, abych s tím mohla pracovat. Protože, ono člověk, jak se říká, sejde z očí, sejde z mysli, tak to v tý kreativní práci bych řekla, že platí dvojnásob. Že toho máš tolik v tý hlavě, že když se na chvíli vzdálíš, což je potřeba, si myslim, se na chvilku vzdálit, tak pak, když se vrátíš, tak to zas musíš mít před sebou a vidět to. Já to tak mám. Já vidim i ten den jako nějakej kruh, potřebuju si to představovat vizuálně.

V kalhotách si připadám hrozně odhalená.

Hrozně mě vždycky bolí ty věci neukazovat v tom reálným čase, protože jsem toho vždycky tak plná. A chci to ukazovat hned. Teďka barvim a teď dělám tohle a teď sušim nějaký kytky a chci to ukazovat hned. Ale vím, že to má větší sílu, když se to ukáže, až když je to hotový.

Povězte jí něco hezkého!

ANDREA na webu | na ig || MŮJ ČESKÝ PŘÍBĚH na webu

Líbí se vám podcast? Podpořte ho prosím

Staňte se součástí komunity tvůrčích žen na patreonu a vyberte si, jak blízko chcete být inspirativním ženám, dění kolem #okousekbliz nebo dokonce i mezi sebou, nebo ho podpořte jednorázově na číslo účtu 2200506689/2010. Děkuju, bez vás to podcast nezvládne.

nazpátek

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

pošlete to dál