LENKA LINHARTOVÁ

grafická designérka, cestovatelka a autorka knihy Císař ve světě | #poblizkniham

S Lenkou Linhartovou

grafickou designérkou, cestovatelkou, mámou synka s Aspergerovým syndromem a druhou autorkou čtenářského klubu #poblizkniham, si povídám třeba o tom, jak je trošku boj přijmout to, že nemusí být všechno naše vina, jak měla pocit, že musí být štítem a jaké to je, když člověk jen hledá a nenachází, nebo i o tom, jak se nic zásadního nestane na gauči, jak se nenechává ohnout, vždycky má něco v plánu a klidně udělá tu nejdivnější věc na světě.

„Je to trošku boj přijmout to, že to nemusí být všechno vaše vina.“

Strašně jsem chtěla ukázat dalším ženám, že to prostě není pravda.

Že se změní ta realita, samozřejmě, a bude to jinak a už nebudeme třeba cestovat tak, jak jsme byly zvyklý, nebo vůbec nic nebude tak, ale bude to!

A prostě je to na nás. Je to pořád na nás a nenechat se ohnout tady těma myšlenkama, které na vás útočí ze všech stran, jakože teď dělej tohleto, dokaď nebudeš mít tu rodinu, protože pak už to nepůjde, pak už budeš zřejmě jenom vyšívat a vařit. Je to vlastně strašně očistné, si uvědomit, že to není pravda. Já mám dítě, ale můžu s ním třeba taky někam jet. Proč ne? Jenom pro to, že se to nedělá?

Často když zpomalíme, dojdeme dál.

Najednou ti ten človíček řekne, co chce. A tobě to sice nedává smysl, ale uděláš to a je naprostý klid a pohoda a láska a není co řešit. Až na to okolí, které říká, tomu snad nebudeš vycházet vstříc tady v tomhletom, to je snad úplná blbost, to je nelogický a tak. Ale pro tebe samotnou to logický je, protože proč ne. Konečně si na to přišla. Konečně víš, co je ten problém.

Kryštof a Lenka na cestě po světě

Povězte jí něco hezkého!

LENKA na ig || CÍSAŘ VE SVĚTE na webu | na ig

Líbí se vám podcast? Podpořte ho prosím

Staňte se součástí komunity tvůrčích žen na patreonu a vyberte si, jak blízko chcete být inspirativním ženám, dění kolem #okousekbliz nebo dokonce i mezi sebou, nebo ho podpořte jednorázově na číslo účtu 2200506689/2010. Děkuju, bez vás to podcast nezvládne.

nazpátek

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

pošlete to dál