NATÁLIE ROČEK BERGLOWCOVÁ

bodypsychoterapeutka, psycholožka a lektorka

S Natálií Roček Berglowcovou

bodypsychoterapeutkou, psycholožkou a lektorkou, si povídám třeba o tom, že jedna věc je si toho, co se uvnitř nás děje, všimnout a druhá věc je to poslechnout, že rychle naskočit do předpandemických kolejí není dvakrát dobrý nápad a kdyby naše tělo nebylo důležité, rodily bychom se jako hlavy, nebo i o tom, jak trénuje důvěru v život, jak se zaradovala z prvních šedin a proč bychom otázku „co si mám dát“ měli okamžitě vypustit ze svého slovníku.

„Jedna věc je si všimnout a druhá věc je to poslechnout. Vztek není tak velký, když se mu nebráníš. Smutek není tak velký, když se ho nesnažíš nevidět.“

Začala jsem si objevovat první šedivé vlasy.

A zatímco spoustu mých vrstevnic to dost vyděsí takové věci, tak já jsem se tak nějak zvláštně zaradovala, jakoby to byla známka toho, hele, fakt není čas si na něco hrát, ale opravdu dělej věci tak, jak je cítíš.

Pro mě to bylo nějaké potvrzení toho, že není čas ztrácet čas. Takže já jsem ten šedivý vlas pozdravila s radostí, zhmotnila jsme si svojí konečnost a pomohlo mi to.

I kdyby se všechno formálně vrátilo do starých kolejí, tak my jsme jiní.

Kreativita je něco, co ten mozek vydává, až když má spokojené základní věci. Na kreativitu není prostor, když máš strach o život nebo si nejsi jistá, jestli budeš mít co jíst. To jsi v módu přežití. Kreativita se rozvíjí až ve chvíli, kdy jsme spokojení a máme dostatek podnětů. Nechuť a nedostatek inspirace může být tím, že něco z toho chybí, nebo že jsem ztratila kontakt se svou vizí nebo s důvodem, proč to dělám.

Tohle je hmatatelný důkaz, že jsem si dovolila vyjadřovat se barvama a naplnit si jimi volný čas. Byl to pro mě velký krok a teď je to můj nesmírný zdroj. Vystihuje mě.

Povězte jí něco hezkého!

NATÁLIE na webu | na blogu | na ig

Líbí se vám podcast? Podpořte ho prosím

Staňte se součástí komunity tvůrčích žen na patreonu a vyberte si, jak blízko chcete být inspirativním ženám, dění kolem #okousekbliz nebo dokonce i mezi sebou, nebo ho podpořte jednorázově na číslo účtu 2200506689/2010. Děkuju, bez vás to podcast nezvládne.

nazpátek

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

pošlete to dál