BARBORA BARONOVÁ

literární dokumentaristka a nakladatelka z nakladatelství wo-men

S Barborou Baronovou

literární dokumentaristkou a nakladatelkou z malého artového nakladatelství wo-men, si povídám třeba o tom, jak je práce dokumentaristů zneviditelňována, proč by ženy neměly jen vítězit, ale především o věcech rozhodovat, o nezažloutlém papíru i krizích, které znamenají zlom, nebo i o tom, co přináší světu malí nakladatelé, o příležitostech, které jsou víc než peníze, a knížkách, na které se v antikvariátech stojí fronta.

„Je pro mě strašně důležité, aby tu knížku, když si ji člověk pořídí, aby ji měl na celý život. Když ji nebude mít na celý život, tak ať ji dá do antikvariátu, kde se na ni stojí fronta.“

To, že o ženách rozhodují muži, není vždycky špatně.

Já jsem pro, ať o ženách rozhodují muži, ale ať je tam stejný počet i žen, ať je to vyvážené, protože si myslím, že zase všechno tlačit jenom ženskou optikou nebo nějakým ženským rozhodováním, taky není dobře, protože se to automaticky vychýlí na druhou stranu.

A o tom je myslím i feminismus. Neříkáš, že ženy jsou lepší, ale říkáš, že ženy by měly mít stejná práva a příležitosti jako muži. A to je celé.

Pro mě jsou příležitosti víc než peníze.

Myslím si, že jestli malí nakladatelé něco dělají, tak o těch věcech přemýšlejí a nevnímají knížky, které vydávají, jako komoditu pro ženu, pro muže, ale vnímají to jako věc, která může obohatit svět kohokoliv, protože mají možnost se podívat na svět jiným pohledem.

Povězte jí něco hezkého!

BARBORA na webu | na fb || nakladatelství wo-men na webu

Líbí se vám podcast? Staňte se jeho patronem

Vy mi pošlete radost na účet, já díky tomu natočím další rozhovor a pošlu vám radost do ucha
nazpátek

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

pošlete to dál