KAROLÍNA STRYKOVÁ

výtvarnice, autorka projektu Paragraph paper & graphics a spoluautorka projektu In August Company

S Karolínou Strykovou

výtvarnicí, autorkou projektu Paragraph paper & graphics a spoluautorkou projektu In August Company, si povídám třeba o tom, jak umí prožívat svou lenost, jak si netvoří do šuplíku a jak si váží toho, že nemusí mít systém, nebo i o tom, proč má jen užitečné koníčky, jak už se nechce učit novým věcem a co všechno se skrývá za jediným povedeným kreativním máchnutím.

„Za každým máchnutím rukou, který vyjde, jsou hodiny toho, co nevyšlo a těch skicáků a papírů, který jsou někde schovaný. A nebo už dávno nejsou. A nebo je nikomu neukážu.“

Já si myslím, že jsem toho vždycky stíhala hodně a že jsem dřív měla hodně náročný tempo.

Vlastně jsem měla pocit, že toho chci hodně stihnout a i jsem na to měla tu energii, a myslela jsem si, že je to ten můj způsob. Teď mám pocit, že těch věcí chci dělat cíleně míň a chci asi jim dát i víc toho času, a chci dělat víc věci pro sebe, na který nejsou takový časový nároky.

Někdy jsou vlastně možná i větší, ale já to dokážu cíleně zpomalovat, protože jsem zjistila, že ten koncept toho pět dní v týdnu pracovat, a pak mít dva dny volna a bát se, že už je zase pondělí a co teda všechno musim udělat, mi vlastně nevyhovuje a chci jít proti tomu.

Užívám si kreativně línej chaos.

Člověk vždycky zůstane jen sám se sebou, s tím svým klidem, a když tam to má uklizený a tam se dokáže vypořádat s nějakým strachem, s nějakýma externíma věcma, a dokáže to přečkat sám v sobě, tak to zvládne.

Povězte jí něco hezkého!

KAROLÍNA na ig || PARAGRAPH na webu || IN AUGUST COMPANY na webu

Líbí se vám podcast? Staňte se jeho patronem

Vy mi pošlete radost na účet, já díky tomu natočím další rozhovor a pošlu vám radost do ucha
nazpátek

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

pošlete to dál