BARBORA HÁJKOVÁ

ta s děravou hlavou

S Barborou Hájkovou

jak sama říká, tou s děravou hlavou, si povídám třeba o tom, co ji napadá, když se na sebe dívá do zrcadla, jaké to je, když se vás bojí vlastní dítě a proč ji mateřství ovlivnilo víc, než samotná nemoc, nebo jak při slově rakovina většinu napadne smrt, o žití okamžikem, sebepřijetí i nejrůznějších podobách strachu, a jak cítila ze svého okolí, že vlastně moc nechce, aby další dítě přivedla na svět a jak je sama teď na světě tak nějak radši, protože ví, že není dobrý čekat na pak.

„Jsem teď na světě tak nějak radši. Myslím si, že se umím radovat z víc věcí a to žití okamžikem je pro mě určující. Protože vím, že není dobrý čekat na pak. Protože to pak nemusí vůbec přijít.“

I pro dceru to bylo velmi stresující.

A když mě chodila potom navštěvovat do nemocnice, tak to pro mě bylo hodně náročný, i pro ni, protože ona se mě hrozně bála.

Byla jsem v jiným prostředí, vypadala jsem jinak, já jsem měla oteklou hlavu, místo jedný hlavy jsem měla dvě hlavy, byla jsem ovázaná, šly ze mě hadičky, nebyla to pěkná podívaná a ona se mě opravdu bála. Byť jsem věděla, že ona za to nemůže, že dělá, co může, a pro ni je to hodně těžký, tak ta představa, že mě dítě nechce, že se mě bojí… o to bylo horší se asi smířit pro mě s tím, jak vypadám, protože se mě ta moje nejbližší osoba bála.

Já jsem prostě Bára s dírou v hlavě.

Dokázala jsem se radovat, ale v první fázi, kdy jsem se koukla na ten těhotenský test, tak jsem byla zlomená. To jsem si říkala, teď ne, prosím, tohle nechci řešit, nechci se rozhodovat. Nevěděla jsem, co na to řeknou doktoři, byť vždycky to rozhodnutí je na nás. Na mě, protože se jedná o mý tělo, ale hrál tady roli i partner, protože je to i jeho dítě a jeho strach o můj život a o to, že by se mi mohlo něco stát. Já jsem na něj strašně viděla, a i na okolí, že oni vlastně moc nechtějí, aby to dítě přišlo na svět, protože za tím malým tvořečkem byl schovanej ten strach o můj život.

Povězte jí něco hezkého!

BARBORA na ig

Přináší vám podcast inspiraci? Zvažte jeho finanční podporu

Staňte se součástí komunity tvůrčích žen na patreonu a vyberte si, jak blízko chcete být inspirativním ženám, dění kolem #okousekbliz nebo dokonce i mezi sebou, nebo ho podpořte jednorázově na číslo účtu 2200506689/2010.

nazpátek

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

pošlete to dál