ELIŠKA REMEŠOVÁ

psycholožka, párová terapeutka a lektorka

S Eliškou Remešovou

psycholožkou, párovou terapeutkou a lektorkou, si povídám třeba o tom, jak je potřeba si to teď dělat hezký, jak je hrdinský říct, co potřebujem, proč nadužívání ALE rozdrobuje vztahy a jak by za každou nevyžádanou radou mělo přijít spoustu otázek, nebo i o tom, jak jako máma třicetkrát nastartovává auto, než někam dojede, jak dělá to, čeho bude nejmíň litovat a proč je fajn si na chvíli dát v partnerství nulu.

„Za každou nevyžádanou radou by mělo přijít spoustu otázek. A při nárazu máme volbu. Je to příležitost to buď rozehrát za účelem se přiblížit, nebo to zahodíme a jdeme dál. Oboje je důležitý.“

Ve chvíli, kdy se nám podaří opečovat sebe, tak najednou tam nejsou dvě časovaný bomby, co chodí po tom bytě

a nevnímají tu úzkost, co mají a jenom to tam tiká a čeká se, kde je ta roznětka, co to bouchne. A jakmile bouchne jedna, tak bouchne i druhá.

Přitom je úplně v pohodě mít někdy nulu. Dovolit si to nic, abychom se na chvíli vzdálili, opečovali se, zazdrojovali se, udělali si radost, a potom ve chvíli, kdy té energii máme víc, tak se zase přirozeně přiblížíme a ten vztah zase naskočí a začne šlapat.

Dělám to, čeho budu nejmíň litovat.

Mateřství mi dalo tu sílu říct ne. Že ten primární úkol je být mámou a znamená to, že cokoliv, co udělám nad rámec mateřství, je dárek, který jsem ráda, že přišel a že ho můžu přijmout. A pak je taky spoustu příležitostí, které mne minou a je to vlastně v pořádku, protože mě to mateřství pomohlo se ukotvit.

Povězte jí něco hezkého!

ELIŠKA na webu | na instagramu

Líbí se vám podcast? Podpořte ho prosím

Buď se můžete stát jeho dlouhodobějším patronem na Patreonu a vybrat si jednu z odměn. Nebo ho můžete podpořit i jednorázově na číslo účtu 2200506689/2010. Děkuju, bez vás to podcast nezvládne.

nazpátek

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

pošlete to dál