JULIE KOCHOVÁ

za iniciativu Dobrý start

S Julií Kochovou

o Dobrém startu, o dobrém startu těch nejzranitelnějších – všech dětských duší. Každý rok v našich ústavech totiž končí přibližně dva tisíce novorozeňat a batolat, a právě na to se snaží iniciativa Dobrý start upozornit a aktivně podporuje změnu zákona, který by ohrožené děti z postýlek vrátil do náruče náhradních rodin, které tu jsou a které jim svou péči mohou nabídnout.

Povídáme si s Julií třeba i o tom, co takové děti opravdu potřebují a jak my sami jim můžeme pomoci, nebo jaká další témata má ve svém hledáčku a co považuje za svůj úkol, za své poslání.

„Každý rok v našich ústavech končí přibližně dva tisíce novorozeňat a batolat, přičemž pobyt v ústavu, ať už krátkodobý, může dítě v tomto nejcitlivějším období doživotně poničit jak po sociální tak psychické stránce.“

Slýcháme křik různých politiků, kteří nesdílejí stejné hodnoty jako my a kteří jsou slyšet víc než ty děti, které nemají svůj hlas. To je to, o co se snažíme v rámci Dobrého startu – být hlasem těch dětí a máme radost z toho, kolik lidí se k nám přidává a kterým není jedno, co se děje s dětmi v kojeneckých ústavech a taky to chtějí změnit.

s Julií a vlaštovkou, která #zrodinydoletidal

Přestože jsou děti v kojeneckých ústavech zavalené hračkami, chybí tam to nejdůležitější.

 

Povězte jim něco hezkého nebo je podpořte!

JULIE z iniciativy DOBRÝ START na webu | na ig | na fb
nazpátek

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

pošlete to dál