LENKA VACKOVÁ

zakladatelka Textile Mountain, záchranářka přebytkových věcí a módní návrhářka na odpočinku

S Lenkou Vackovou

záchranářkou přebytkových věcí, módní návrhářkou na odpočinku a v posledních letech hlavně zakladatelkou Textile Mountain, prvního obchodu s přebytkovou textilní metráží a galanterií, si povídám třeba o tom, jak jí v jednu chvíli přestalo dávat smysl vyrábět, jak jí v Dánsku doslova živily kontejnery a proč má husí kůži, když se řekne fashion week, nebo i o tom, jak si už rok plete svetr, učí se připouštět si chyby a na dlouhou pouť vyrazila se svým tátou, nebo jak (ne)snáší světla reflektorů a proč jí koronavirus dal do ruky klid a jednu skvělou záminku.

„Když si za něčím stojím, tak jsem schopná pro to udělat všechno, co můžu. To je dobrý o sobě vědět.“

Když se nad tím fakt zamyslíš, tak je to úplně postavený na hlavu.

A přitom je to jenom o změnění návyků, o tom, se zamyslet. Věci se jen tak někde neobjevují. Energie se pořád někde přelívá. Odněkud vezmeš, tak to někde potom chybí.

A přijde mi to strašně sobecký, že potom ty naše babičky nebo prababičky… já si pamatuju mojí prababičku, ona schovávala i obal od mouky, aby ho na něco zase použila, nebo do toho dávala skořápky, který pak dala slepicím. Prostě to všechno dávalo smysl, jenom jsme na to zapomněli.

Přestalo mi dávat smysl vyrábět.

Už vím, že i když budu do čehokoliv strašně moc nadšená a těm lidem budu věřit, nebo i když to budou moji kamarádi, ale prostě budeme řešit nějakou byznysovou stránku a půjde třeba už o něco většího, tak vím, že to potřebuju mít černý na bílým.

Povězte jí něco hezkého!

LENKA na webu | TEXTILE MOUNTAIN na webu | na ig

Přináší vám podcast inspiraci? Zvažte jeho finanční podporu

Nastavte si trvalý příkaz nebo podpořte pečlivě odvedenou práci jednorázově na číslo účtu 2200506689/2010.

nazpátek

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

pošlete to dál