LUCIE KOHOUTOVÁ

publicistka, spoluzakladatelka Družstva, propagátorka naturálních vín, feminismu a funerální architektury

foto: Jakub Šmakal

S Lucií Kohoutovou

publicistkou, spoluzakladatelkou vinného pop-upu Družstvo, propagátorkou naturálních vín, feminismu a funerální architektury, si povídám třeba o tom, jak si hledá prostor, který jí sedí a jak potřebuje pohyb daleko víc než pocit usazení, jak ji štve mužská představa, co by ženy měly dělat a proč se nebaví se svými rodiči, o svébytných naturálních vínech i akčním a poustevnickém moodu, nebo i o tom, jak si chce jednou postavit hrobku.

„Pohyb je něco, co pořád strašně moc potřebuju, daleko víc, než pocit usazení.“

Štve mě taková ta mužská představa, že můžou ženám vysvětlovat, co si o nás myslí a co bychom měly dělat,

která je vlastně bohužel asi docela dost rozšířená, pořád, a já jsem na to víc citlivá poslední dobou. Je to hrozně nepříjemný a vždycky si tak říkám, kde jako berou to přesvědčení, že to mohou dělat?

Protože když si to představíš obráceně, že bys přišla za nějakým kamarádem v kavárně, prohrábla mu vousy a řekla, no hele, tohle si myslim, že si teda trošku přepískl, to je úplně mimo.

Můj život je teď hrozně hezký místo.

Tahle ilustrace pro mě symbolizuje sílu jak ve smyslu právo žen volit a být volená, tak i to, že máš možnost volby postavit se k tomu, co se děje ve tvým životě, což je podle mě zásadní životní síla a výbava, plus potřebu obklopit se talentovanýma a silnýma ženama, mít radost z jejich přátelství, podporovat je a chválit, ať můžeme všechny společně růst, protože ženy si bohužel často nejvíc hází klacky pod nohy samy, navzájem, a přitom jsme pak fakt #strongertogether.

ilustrace: Alena Brunhilda Burneleit

Povězte jí něco hezkého!

LUCIE na ig | na blogu || DRUŽSTVO na webu
Francouzská feministická kreslířka Emma, komiks Měla jsi mi to říct

Líbí se vám podcast? Staňte se jeho patronem

Vy mi pošlete radost na účet, já díky tomu natočím další rozhovor a pošlu vám radost do ucha
nazpátek

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

pošlete to dál