BÁRA Z NIKOLAJKY

ilustrátorka, malířka a lektorka krasopísma

S Bárou z Nikolajky

ilustrátorkou, malířkou a lektorkou krasopísma, si povídám třeba o tom, jak se nedokázala zastavit a jela dva světy, proč jsou věci v šuplíku ti správní posouvači a jak je vichřice a ticho ji ruší, nebo i o tom, proč je mít sebevědomí v rukou každýho, jak už si stojí za tím, co dělá a jak se už nebojí přiznat, že aby si mohla dát víc prostoru jako umělec, potřebuje proto mít podmínky a k tomu potřebuje peníze.

„Jako by mi tím říkala: mami, buď už konečně spontánní, už to potřebuješ, všichni to potřebujem.“

Abych si mohla dát víc prostoru jako umělec, potřebuju proto mít podmínky a k tomu potřebuju peníze

a už se to nebojim přiznat, ale ve chvíli, kdy jsem si to nepřiznávala, tak jsem je neměla, to je zajímavý. Najednou je to jiný.

Najednou po těch šesti letech mám pocit, že už mám méně a méně zakázek „nešlo by to levnějc“ a mám pocit, že už si to ani nikdo moc nedovolí. Protože pro mě cena za mojí práci je tak vysoká, jak moc si vážím sama sebe a té svojí práce a toho svýho času.

Jsem vichřice.

Ty barvy o tobě řeknou všechno totiž. Ten minimalismus máme rádi všichni a byl to asi i nějaký trend, bych řekla, že to všude najednou bylo a všichni najednou to začali tvořit, protože ono zase vytvořit něco minimalistickýho není zas tak úplně těžký, paradoxně, jako vzít ten štětec, ty barvy namíchat, to plátno, dát tomu myšlenku a hlavně ukázat se nahej před lidma.

Povězte jí něco hezkého!

BÁRA na webu | na ig | na crowningarts

Podcast je přístupný všem, jeho tvorba ale něco stojí. Podpořte ho, prosím!

Dejte mi skrze váš finanční příspěvek vědět, že dávat tvůrčím ženám prostor má smysl. Nezáleží kolik dáte, ale kolik z vás dá. Děkuju.

nazpátek

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

pošlete to dál