ELIŠKA MONSPORTOVÁ

umělkyně, rytečka, multidisciplinární designérka a milovnice řemesla

S Eliškou Monsportovou

umělkyní, rytečkou, multidisciplinární designérkou a milovnicí řemesla, si povídám třeba o tom, jak se jí smáli, že nemá duši, protože je zrzavá, proč se jí dělá nevolno, když si představí hladkou plochu a jak vyjádřila blízké osobě podporu tím, že si oholila hlavu, nebo i o tom, jak čerpá z oblohy, o partnerském respektu, když přijde múza a proč přestala úplně skicovat, a jak si v sobě dělá z velkého zmatku menší zmatek a ještě nedávno si připadala, že je nepotřebná a bylo jí z toho hodně smutno.

„Smáli se mi, že nemám duši. Protože jsem zrzavá.“

A najednou jsem si připadala, že já patřím do tý nepotřebný části.

Protože já do ní patřím, prostě, to tak je, já nejsem doktor, nejsem nikdo potřebnej, já jsem ten nadbytek, ten, kterej je zbytečnej a mně z toho bylo úplně smutno.

A potom, když si člověk uvědomí, že pořád tady jsou lidi, který to ocení, tak to je ta cesta a fakt je to o tom, jestli ji člověk vidí. A jestli ji chce vidět a nebo nechce.

Hodně chodim a hodně ryju.

Já jsem vlastně přestala úplně skicovat. Když tu věc vymýšlím, tak já ji vlastně vyrábím, ale vyrábím ji v hlavě. Mám ráda oba dva procesy. A baví mě je porovnávat mezi sebou.

Povězte jí něco hezkého!

ELIŠKA na ig

Podcast je přístupný všem, jeho tvorba ale něco stojí. Podpořte ho, prosím!

Dejte mi skrze váš finanční příspěvek vědět, že dávat tvůrčím ženám prostor má smysl. Nezáleží kolik dáte, ale kolik z vás dá. Děkuju.

nazpátek

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

pošlete to dál