BEATA MELKA ALEXOVÁ

výtvarnice, zahradnice a zakladatelka květinového projektu Plevel

S Beatou Melka Alexovou

výtvarnicí, zahradnicí a zakladatelkou květinového projektu Plevel, si povídám třeba o tom, jak si o sobě myslela, že je líná, přitom toho měla jen strašně moc, jak se jí pod rukama rodí zahrada pro lenochy, jak na ní maluje a jak si musela dojít i k tomu, že kytka je jen milá hezká věc, ze který vejplatu jen tak neposkládá, nebo i o tom, jak to začala brát všechno vážně a jak si uvědomila, že je malinkatá část něčeho tak strašně velkýho, že vůbec není důležitý bejt něco, nebo dělat něco velkýho.

„Je to ztráta času pro lidi, se tím plevelem zabývat, jako vůbec to nějak řešit, kultivovat to, aby tam nebyl. On tam vždycky bude. A až postupem času si uvědomuju, to strašně moc, co to s sebou nese. Ta vytrvalost je hrozně obdivuhodná a inspirativní.“

Vždycky jsem si myslela, že dokážu takový velký věci a možná mě to stresovalo a hrozně jsem to chtěla.

A teď si tou zahradou uvědomuju, že jsem fakt úplně malinkatá část něčeho tak strašně velkýho a vůbec není důležitý bejt něco, nebo dělat něco velkýho.

Myslim, že pro mě se úplně změnila nějaká životní filosofie, že se nepovažuju za ten nejdůležitější článek a nepřijdu si, že by se svět měl točit kolem mě, a to je hrozně příjemný. Najednou si fakt uvědomuju, že tu jsou důležitější věci a že spousta věcí plyne, a to je hrozně hezký, to mě dělá šťastnou.

Ta příroda jede prostě dál.

Já myslim, že se nemusíš úplně dívat, že fakt stačí buď nad něčím přemýšlet, nebo nad něčím nepřemýšlet. Myslim, že je to i spojený s tou chůzí pro mě třeba osobně, že to člověka vždycky zklidní, ta příroda a chůze, a myslim, že to je ta inspirace. Že fakt jenom to ponoření do sebe nebo dívání se na listy, tak je to v něčem tak strašně meditativní a uklidňující, že pak to chodí samo.

Povězte jí něco hezkého!

BEATA a její PLEVEL na webu | na ig

Líbí se vám podcast? Podpořte ho prosím

Buď se můžete stát součástí komunity tvůrčích žen na patreonu a vybrat si, jak blízko chcete být inspirativním ženám, dění kolem #okousekbliz nebo dokonce i mezi sebou. Nebo ho můžete podpořit i jednorázově na číslo účtu 2200506689/2010. Děkuju, bez vás to podcast nezvládne.

nazpátek

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

pošlete to dál