LENKA KERLICKÁ

šperkařka, zakladatelka 27jewelry, 27ascent a autorka knihy V plenkách

S Lenkou Kerlickou

šperkařkou, zakladatelkou 27jewelry, 27ascent a autorkou knihy V plenkách, si povídám třeba o tom, jak je pro ni nejtěžší zkouškou vybalancovat mateřství a práci, jak se učí netlačit a vracet sama sobě všechno zpátky, o vosku, vymejšleninách i zaručené provokaci, nebo i o tom, proč vnímá šperky jako momenty života, jak ráda zaznamenává pohyb, rychle přehazuje na objevené cesty a už nehledá ujištění od okolí.

„Ať se ty cesty života motaj kamkoliv. A někde se přerušej. A někde vznikne nová. A někde narazej. Tak furt můžu zářit, furt můžu bejt svoje.“

Mateřství mě naučilo užívat si život teď, tady, dneska.

A prostě nevnímat zbytečný blbosti a neztrácet nad něčim čas a smát se mnohem víc a vlastně jakoby to užívání života.

Já hrozně miluju ten dětskej pohled na svět a vidět to, že dneska jim citron a je to poprvý v životě a je to obrovskej zážitek a je to vlastně něco strašně krásnýho. A i jako dospělí lidi objevujeme každej den něco novýho, ale už to nevnímáme, už se prostě nad tím nezastavíme.

Provokuje mě, když mi někdo řekne ne, tohle nedělej.

Mám dvě cesty. Nějakým způsobem tlačim na to, co chci, co mám pocit, že se má stát, ale při tý cestě za něčim, co si vysnim, je samozřejmě spoustu zádrhelů, nebo mě to hodí úplně na nějakou jinou cestu a vlastně to už potom věřim, že už je tak, jak má bejt. Třeba já si vysnim nějakej projekt, ale nakonec z toho vyleze něco úplně jinýho a já jsem potom hrozně šťastná za celou tu klikatou těžkou cestu, která mě dovedla nakonec ale úplně k něčemu jinýmu, což je vlastně geniální.

Povězte jí něco hezkého!

LENKA a její 27JEWELRY na webu || V PLENKÁCH na webu || 27ASCENT na webu

Líbí se vám podcast? Podpořte ho prosím

Buď se můžete stát součástí komunity tvůrčích žen na patreonu a vybrat si, jak blízko chcete být inspirativním ženám, dění kolem #okousekbliz nebo dokonce i mezi sebou. Nebo ho můžete podpořit i jednorázově na číslo účtu 2200506689/2010. Děkuju, bez vás to podcast nezvládne.

nazpátek

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

pošlete to dál