ELIŠKA PODZIMKOVÁ

ilustrátorka, animátorka, fotografka a výtvarnice

S Eliškou Podzimkovou

ilustrátorkou, animátorkou, fotografkou a výtvarnicí, si povídám třeba o tom, jak po letech hledá dláto, tužku a papír, jak není čmárač a proč nemá dril a pevnou ruku, jak jí New York srazil čupřinku a rakovina stáhla do sebe, nebo i tom, jak vypadá holčičí láska, jak je ráda ženou a chce jí zůstat i přesto, že chodí nakupovat do pánského oddělení i jak učí lidi kolem sebe, že všechno nemusí být hned.

„Učim lidi kolem sebe, že všechno nemusí být hned.“

Jsem ráda ženou a chci jí zůstat, ale prostě co no, tak chodím do pánského oddělení.

V šatech mi není pohodlno, protože se v tom cítím až moc jako žena a to nechci. Já chci být sama sebou a naučila jsem se být v pohodě s tím, že jsem teda takhle, jak jsem.

Naposled, co jsem měla šaty, byl asi maturák, a do teď mě mrzí, že jsem si je vzala. Já jsem ráda ženou. Já miluju ženy. Neberte mi to. Jenom je mi líp v oblečení, který tady ten svět určil, že je pánský, přitom je to jenom zase oddělení v obchodě.

Nezapadám nikam.

Když máš rakovinu, tak si přijdeš jako v zavřený nafouklý bublině, do který nikdo moc nechce lízt. Nejhorší je mlčení. Nejlepší je se ptát. A aspoň tím vyprávěním dostat člověka tam, kde není.

Povězte jí něco hezkého!

ELIŠKA na webu | na instagramu || PLEŠOUNI pusťte chlup na donio.cz

Líbí se vám podcast? Podpořte ho prosím

Buď se můžete stát součástí komunity tvůrčích žen na patreonu a vybrat si, jak blízko chcete být inspirativním ženám, dění kolem #okousekbliz nebo dokonce i mezi sebou. Nebo ho můžete podpořit i jednorázově na číslo účtu 2200506689/2010. Děkuju, bez vás to podcast nezvládne.

nazpátek

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

pošlete to dál