JITKA ČECHOVÁ

grafička a zakladatelka Ababu

S Jitkou Čechovou

grafičkou a zakladatelkou Ababu, si povídám třeba o tom, jak má pocit, že všechno dělá tak trochu na koleni, proč hledá skulinky, kterými ještě nikdo nešel a snaží se skoro nic nevyhodit, nebo i o tom, jak si vybírá, kdo jí může koukat pod ruce, jak si hrozně těžko nechá něco rozmluvit a jak by doporučila všem, aby na věci, kterým nerozumí, nebyli sami.

„Mám takovou blbou vlastnost, že když si něco vymyslim, tak si to pak hrozně těžko nechám rozmluvit. A jdu za tím jak blázen, dokud to prostě není.“

Já nevím, čím to je, já prostě musim mluvit nahlas, když něco vymejšlím, abych se utvrdila v tom, jestli to bude dobrý.

A pak si prostě nahlas říkám, hm, tak to by bylo dobrý, to bychom mohli taky zkusit udělat. Pak si udělám rešerši trhu, kouknu se, jak to dělají ostatní, protože nesnáším zase dělat něco úplně stejně.

Nehledám tu inspiraci proto, abych mohla udělat něco podobnýho, ale proto, aby to nebylo stejný a snažim se vždycky najít jinou skulinku, kterou ještě nikdo nešel.

Nechci, aby to bylo z nuly na sto.

Píšu si všechno, co mě napadne. Píšu si to do úkolů, který jsou strašně podrobný, rozpadnutý na úplně nejmenší detaily a to mi funguje, protože jak mi tím mozkem jede tisíce informací, tak potřebuju mít nějakej řád a někde za zastavit a kouknout se, co jsem vlastně dělala.

Povězte jí něco hezkého!

JITKA a její ABABU na webu | na ig

Líbí se vám podcast? Podpořte ho prosím

Staňte se součástí komunity tvůrčích žen na patreonu a vyberte si, jak blízko chcete být inspirativním ženám, dění kolem #okousekbliz nebo dokonce i mezi sebou, nebo ho podpořte jednorázově na číslo účtu 2200506689/2010. Děkuju, bez vás to podcast nezvládne.

nazpátek

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

pošlete to dál