LU JINDRÁK SKŘIVÁNKOVÁ

malířka, vizuální umělkyně a tvůrkyně murálů

S Lu Jindrák Skřivánkovou

malířkou, vizuální umělkyní a tvůrkyní murálů, si povídám třeba o tom, jak jí teď život servíruje jednu změnu za druhou, proč každá krize znamená řešení a jak v sobě ničí staré struktury, nebo i tom, proč si dělá poznámky jen do hlavy, jak si musí dávat pozor, aby samu sebe nespálila a jak má pocit, že už je dospělá, ale spoustu věcí ještě nepochopila.

„Můj živel je oheň. Ale musím dávat pozor, abych samu sebe nespálila.“

Když přijdu do ateliéru a v hlavě nemám žádnou vizi

a ta vize je buď ohledně skladby barev, že mám v hlavě, jaké barvy chci používat anebo je to téma nebo kompozice abstraktních linií, které dělám,

tak když přijdu do ateliéru a tohle nevim a chci jenom malovat, tak je trochu jako arteterapie, já prostě úplně šíleně maluju, je to brutální, ale vůbec to nedává žádnej smysl. A já to poznám. Lidi to poznaj. To se prostě neokecá. Není tam kompozice. Není tam harmonie. Není tam nic.

Krize je řešení.

Jsem člověk, kterej potřebuje velikou svobodu a hodně pracovat, ale potřebuju na druhou stranu i rodinu a kotvu, protože kdybych ji neměla, tak já se rozpustím, rozmělním v tom světě. A tím, že mám oboje, je to pro mě skvělý. Je to pocit bezpečí.

Povězte jí něco hezkého!

LU na webu | na ig

Líbí se vám podcast? Podpořte ho prosím

Staňte se součástí komunity tvůrčích žen na patreonu a vyberte si, jak blízko chcete být inspirativním ženám, dění kolem #okousekbliz nebo dokonce i mezi sebou, nebo ho podpořte jednorázově na číslo účtu 2200506689/2010. Děkuju, bez vás to podcast nezvládne.

nazpátek

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

pošlete to dál