PETRA ŠLECHTICKÁ

lektorka jógy

S Petrou Šlechtickou

lektorkou jógy, si povídám třeba o tom, jak máme pocit, že si musíme odpočívání nejdřív zasloužit, jak bychom měly fandit především sobě a jak si můžeme uklidit v naší neklidné hlavě, nebo i o tom, jak někdy zapomínáme na to, jestli to udržitelné je pro nás i hezky žitelné a jak je fajn i přesto, že víme, že umíme i víc, si říct, že umíme i míň a pak to i udělat.

„Odpočinek je radost, kterou si můžeme dopřát. Je to naše vnitřní práce. Proto je to možná pro někoho výzva.“

Mám ten pocit, že ho nezačneme dělat, když si přečteme, co to je,

nebo když budeme vědět, že to je přirozená věc, ale mnoho z nás ho začne dělat, až když ví, že potřebuje tu úlevu.

A já jsem asi najednou viděla, že potřebuju prostě si někde ulevit, vydechnout a pustit něco, jak kdyby povypínat některý ty věci, který mě tak různě svítí a blikaj na mě dělej tohle nebo tohle nebo tady.

Je dobrý si najít i něco, kdy se budeme věnovat ničemu.

Nespěchat. Já nemám ráda, když se spěchá. Vím, že to nedělá dobře mně, nedělá to dobře dětem, myslím, že to nedělá dobře vůbec nikomu. Někdy není potřeba dělat věci ve velkým, ale říct si spíš, umím míň? Můžu teda tady udělat třeba míň a bude to mít větší efekt.

jedna z pozic restorativní jógy

Povězte jí něco hezkého!

PETRA na webu | na ig

Přináší vám podcast inspiraci? Zvažte jeho finanční podporu

Staňte se součástí komunity tvůrčích žen na patreonu a vyberte si, jak blízko chcete být inspirativním ženám, dění kolem #okousekbliz nebo dokonce i mezi sebou, nebo ho podpořte jednorázově na číslo účtu 2200506689/2010.

nazpátek

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

pošlete to dál